30 Ocak 2013 Çarşamba

Küçüklere bıyıklı topitop


Ata için önce keçeden bıyık kestim. Sonra arka kısmına sert durması için mukavva kesip keçeyi üzerine yapıştırdım. Sonra da tam ortasından bir delik açıp topitop geçirdim. Ata, Can ve Efe için yapıldı. En kısa zamanda resimlerini de paylaşacağım bu afacanların...  Siz de  neşeli vakit geçirmek için çocuklarınıza veya sevdiklerinizin küçüklerine yapabilirsiniz. Burç'un küçüklüğünde anaokulunda kağıttan yapılırdı.okul öncesi.net de bu ve benzeri bir sürü etkinliklerle de çocuklarınızla hoş birliktelikler yaşayabilirsiniz. Bol kahkahalı  günler diliyorum. 

Boncukları organize ettim.

El işleri ile uğraştıkça materyaller de gitgide artıyor. Kullanım kolaylığı sağlamak için ise ne yapayım diye düşünürken elimin altında çabucak ulaşabileceğim bir düzen oluşturdum. Bana  köpük bardaklar çok yardımcı oldu. Bardakları ayakkabı kutusuna yerleştirdim. Artık hangi boncukla çalışacaksam onu alıyorum ve hiç zaiyat da yok. Kendi adıma süper bir buluş oldu diyebilirim. Belki daha iyileri daha sonraki zamanlarda  yapabilirim. Sevgiyle kalın.... Mantar sote

Malzemeler:
1/2 kg mantar
1 domates
3 biber
1 soğan
Tuz
Karabiber
zeytinyağı
Yapılışı:
Soğanı ve biberleri soteliyorum. Mantarları yıkadıktan sonra dilimliyor bir süre birlikte pişiriyorum. Domatesi de rendeliyor ve pişmekte olan mantarlara ekliyorum. Tuzunu ve karabiberini ekledikten sonra bir süre de pişiriyor ve servis yapıyorum.
Afiyet olsun...

Pastaban'a Yasemin değmiş !
Sevgili Yasemin, Kurban bayramından önceki  bir görüşmemizde vermişti bu tarifi. Kurban bayramında da annemlere gelen ziyaretçilere yaptım ve özellikle eşim çok beğendi. 
Yapılışı çok kolay. Çay demlenene kadar oluyor. Etrafı da nefis bir koku sarıyor. 
Denemenizi şiddetle tavsiye ederim. 

Malzemeler: 
1 paket  hazır pastaban ( eğer 5-6 kişiye yapacaksanız bir kat yeterli)
1/2 çay bardağı sıvı yağ,
1 yumurta, 
1 çay bardağı hindistan cevizi 
1 çay bardağı ceviz 
1/2 çay bardağı toz şeker
1 paket vanilya 

Yapılışı:
Yumurtayı çırpıyorum. Sonra diğer tüm malzemeyi karıştırıyorum. Karışımı pastabanın üzerine tamamını kaplayacak şekilde yayıyorum. 
180 derece fırında 10 dakika pişiriyorum. 
Kokulara dayanamayacaksınız.
Afiyet olsun. 

BlogOkulu Gadgets