4 Mart 2015 Çarşamba

Dikişsiz boyunluk


Bu kış örgü işleri beni oldukça mutlu etti. Özellikle de boyunluk ve bere örmek, benim gibi tez canlı birisi için çok keyifli oldu.
İnternette  çok boyunluk ve bere modeli var  Ben zaten örgüde uzman biri değilim, kendi çapımda birkaç çeşit örgü yapıyorum. Hem yapılabilir hem de modaya uygun birşey olsun diye araştırırken bu modele rast geldim.
Derya Baykal programından gördüğüm, yapımı kolay ancak sonucu çok karmaşıkmış ve yapımı zormuş gibi  bir efekt veren bu boyunluk benim bu seneki hit modelim oldu diyebilirim.
Misinalı (1 metre olan) şiş ile örülüyor. 2 adet  orta kalınlıkta yün ile ile tamamlanıyor.
Buradan yapılışını ayrıntılı izleyebilirsiniz. Dikişsiz olması, boyunluk ve başı korumak amaçlı kullanılması çok pratik.
Güzel bir model kazandığım için teşekkürler...

Eğirdir'den geçerken....


Epeydir şu veya bu sebeple bir türlü zaman ayırıp düzenli olarak paylaşım yapmıyorum..Acayip bir suçluluk duygusu da kaplıyor içimi bu sebeple. 
Özellikle gezi fotografları ve yazıları  da  hep biraz eksik kalıyor. 
Aralık ayında Akşehir!e giderken çektiğim fotoları yüklemediğimi farkedince hemen oturdum bilgisayar başına ve işte yolculuk manzaralarım... 


Benim için yolculukların en güzel yanı molalar ve  bu molalarda içilen sıcacık çaylardır. Akşehir'e giderken Eğirdir'den geçip de manzarada durmamak hiç olur mu ? Muhteşem bir manzara var burada...

Yol boyu güzel müzikler ve havanın tadını çıkartmaca...

Eğirdir gölünde puslu bir hava ve molada çekilen fotolar...


Minikler yemek avında... Hep algıda seçicilik...

Eğirdir' yolunuz düşerse mutlaka manzarada balık yemelisiniz. Şiddetle tavsiye olunur...

BlogOkulu Gadgets