31 Ocak 2013 Perşembe

Güllü saç tokası.

Şimdiye kadar yaptıklarım kumaş çiçekler çok iyi olmamıştı. Ama bu taktik bayağı güzel bir sonuç verdi. PINTEREST te gördüğüm  bu yöntem  ile artık kumaş çiçekleri daha kolay yapabileceğim. Ben de hemen bir saç tokası yaptım. Bu güllerden broş, saç tokası,  kıyafetlere süsleme de yapılabilir. Geri dönüşüm bileziği


Evdeki atılacak plastik şişeyi kestim ve 2 cm eninde bir yuvarlak oluşturdum. Bunun üzerine de evdeki orlon yünleri  tamamen kafama göre sıkı sıkı ve birbiri ardına gelecek şekilde sardım. Kotlarla kullanılabilecek bir bilekliğim oldu... Bunun üzerine istediğiniz bir materyale de yapıştırabilirsiniz. Ben sade kullanmayı tercih ettim.

Sıradışı bir bileklik yapmışlar ve ben de denedim. No 17


Bileklikleri yapma merakım  hala devam ediyor. Bu işin hiç eğitimini almadım. Bir kursa gitmedim sadece deneyerek, yaparak, bozarak ve yapılışlarını inceleyerek yaptım. Bazen çok basit bağlamaların nasıl yapıldığına akıl erdirememişken, boncuklarımı aldığım yerde görevli bir bayan yardımcı oldu, bazen de yapılışlarını youtubedan izledim. 
İşte bu aşağıdaki bilekliği de heygirl sitesinde gördüm ve  kendi malzemelerim ile yapmaya çalıştım. Bana göre mükemmel oldu. Bu boncukları çok sevdiğim için hep bunlarla çalışmayı tercih ediyorum. Rengarenk, insanın içini açıyor... Üstelik her kıyafet ile de kullanılabilir. Bu gerçekten dahiyane fikir sahibine teşekkürlerimi sunuyorum. 

Duman da her aşamada yanımdaydı her zamanki gibi.. 
Bembeyaz patiler resme yansımış baksanıza... 

Bileklik No 17


Anahtarlara renk geldi.

pinterest te gördüğüm anahtarları oje veya akrilik boya ile boyama veya renklendirme işi benim de çok hoşuma gitti. Bu iş için hazır plastik aparatları kullanıyordum ama bu boyama işi ile sık sık değişiklik yapabileceğim fikri asıl beni mutlu etti. Benim yaptıklarım oldukça amatörce oldu ancak yine de yaparken eğlendim , önemli olan da bu değil mi ? Fikir sahiplerini kutluyorum ve teşekkür ediyorum. 
BlogOkulu Gadgets