8 Şubat 2013 Cuma

Çanta dikimi

Keçeden  denemelerime bir el çantası  ile devam ediyorum. Kesip biçtim ve işledim. Önce boyutu belirledim.
Bunun için okuduğum kitabı kullandım. Kitap boyutunda ön, arka ve kapak olacak 3 boyutu keçe üzerine işaretledim ve kestim.


Kenarı için de parça kesip köşelerini yuvarladım.

Kenar parçalarını elimde birleştirdim.
Kapak üç kısmına dantel parçası diktim.
Kapağa  boncuk işlemesi yapamk istedim ve çapraz bir dantel parçasını daha dikerek ara kısma boncuk işledim. Kenarına rahat taşımak  birşeyler arıyordum. Biraz önce eski bir ajandamın ucundan sallanan tutma parçasını görünce hemen harekete geçtim ve eski ajandamdaki bu parçayı çıkarıp yeni çantama ekledim.
Kapak altına bir çıtçıt ile rahat açılıp kapanmasını  sağladım. Ve çantam tamamlandı. Başka modeller de gelecek, bugün keçe takviyesi yapmam lazım...Kağıt havlunun başına gelenler!

Yatak odasına annemlerden yeni bir dolap indirdim ve bu dolabı tokalarım, takılarım için organize etmeye başladım. Bunun ilk aşaması olarak taçlarımı rahat alacağım bir düzenek yapmakla başladım. Diğerleri de peş peşe bittikçe gelecek. Oldukça kolay ve çok fonksiyonel  olduğunu söyleyebilirim. Bunu shelternees adlı bir sitede görmüştüm. Çok başarılı... 
Termafora kılıf ördüm...

Bildiğimiz sıcak su torbasına kılıf ördüm. Böylelikle hem sıkıcı ve plastik görüntüsünden kurtuldu hem de sıcak ile direk temas edilmemesi için koruyucu oldu. Evdeki yün de değerlendi.
Soğuk bir akşamda ayaklarıma koyduğum bu  termoforun bir ortağı da tabiki Duman!
BlogOkulu Gadgets