5 Şubat 2013 Salı

Kayısılı ve çikolatalı kurabiyeler

Aynı tarifte iki farklı kurabiye yaptım. Meyveli sevenler ve sevmeyenler için. 
Malzemeler: 
4 su bardağı un 
1 paket krema 
1/ 2 su bardağı pudra şekeri 
125 gr. oda sıcaklığında yağ 
Kayısı kurusu ( sıcak suda bekletilmiş) 
Parça çikolata 


Yapılışı: 
Tüm malzemeyi karıştırıyorum ve hamur haline getiriyorum. Bu hamurdan istenilen büyüklüğe göre parçalar koparıp  avuç içimde düzleştiriyorum.  Düz bir zeminde içine kayısı koyuyorum. ve  rulo haline getirip elimle de ileri geri hareket ettirerek bağlantı yerinin yapışmasını sağlıyorum. Uç kısımlarını da kapatıp ay şekli veriyorum ve yağlı kağıt serili tepsiye diziyorum. 15 dakika üzeri  pembeleşene kadar pişiriyorum. 
Çikolatalı için ise aynı parçalardan alıp içine çikolata koyup rulo olacak şekilde kapatıyor ve sonra elimde mekik şekli veriyorum. 

Siyah tokalar

Siyah tokaları da biraz çeşitlendirdim.Kır, bağ bahçe gezileri için yaptıklarım. Kız çocuklarına da hediye edilebilir...
Tshirt yenileme

Daha çok yeni indirimlerde aldığım  ve kotlarla kullanmayı hedeflediğim düz bir tshirtü elimdeki zinciri yakasına dikerek değiştirdim.. Şort ve kotlarla giyilecek hem günlük hem de şık bir bana ait tshirtim oldu. 


Bilekliklere devam! No 18-21


Bilekliklere devam ediyorum. 

Bileklik  No 18
Zımbalardan deriye yaptığım çalışma.

Bileklik No 19
Bileklik No 20
 Yine bir zımba denemesi.
Bileklik No 21


Uzun ceket - kısa ceket

Bu uzun ceketi genellikle tayt üzerine kullanıyordum. Ancak  baharda kotlarla da kullanayım diye boyunu kısalttım ve omuzlarına da tuhafiyeciden aldığım zımbalardan diktim. Şimdi çok daha alternatifli kullanacağım. 
BlogOkulu Gadgets